2ο εσωτερικό Πρωτάθλημα Ανεξάρτητων αθλητών από 18 ετών και άνω του Σ.Ε.Α Κοζάνης

"Ο ΠΑΛΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΙΩΣ..."

Με μεγάλη οργανωτική επιτυχία και έντονη αγωνιστικότητα πραγματοποιήθηκε το δεύτερο εσωτερικό τουρνουά του Σ.Ε.Α. ΚΟΖΑΝΗΣ το Σάββατο 26 Μαΐου στις 5.00μ.μ.. Συμμετείχαν 15 αθλητές – λάτρεις του πινγκ-πονγκ και έδωσαν πολλά και ενδιαφέροντα παιχνίδια.

Πρωταθλητής αναδείχτηκε ο Κώστας Λιόγας ο οποίος είναι από τους ελάχιστους αθλητές μας που παίρνει μέρος σε όλες τις διοργανώσεις από το 2003 μέχρι σήμερα. Έτσι ανταμείφτηκε για την επιμονή του και αποτελεί παράδειγμα για τους νεώτερους. Είναι ο αθλητής που με τον τρόπο που αγωνίζεται τρέχει σε αγώνα πινγκ-πονγκ χιλιόμετρα. Του αξίζουν πολλά συγχαρητήρια όπως και σε όλους όσους αγωνίστηκαν. Στον τελικό νίκησε τον Θανάση Αργυριάδη. Την 3η θέση κατέκτησε ο Γιώργος Στεφανίδης αφού επικράτησε στο μικρό τελικό του Σάββα Χριστοδούλου. Η εμπειρία αυτού του τουρνουά ήταν πολύ θετική και οι συμμετέχοντες εξέφρασαν την επιθυμία στη νέα αγωνιστική χρονιά να διοργανωθούν πιο συστηματικά περισσότερα τέτοιου είδους τουρνουά από τα οποία θα προκύψει και ο πίνακας αξιολόγησης των αθλητών του συλλόγου μας.